Seo Uyumlu Adres Satırı Uzantısı

Seo Uyumlu Adres Satırı Uzantısı seo optimizasyonunda kilit özelliklerden birisidir. Bu yazıyı okuyorsanız artık sizde bu konuda bilgi sahibi olacaksınız ve kaliteli bir site yapma konusunda diğerlerinden öne geçmiş olacaksınız. Lafı fazla uzatmadan konuya geçelim.

Seo uyumlu adres satırı uzantısı alan adınızdan bağımsız olarak yazdığınız makalelere veya oluşturduğunuz sayfalara verdiğiniz ismi adres satırına ekleme olarak kısaca açıklayabiliriz.

Örneğin bu sayfanın adı ” Seo Uyumlu Adres Satırı Uzantısı ” yani alan adı sonunda bu yazının olması gerekiyor…   valfmedia.com/seo-uyumlu-adres-satiri-uzantisi

Bunu yapabilmeniz için web site tasarımcınız ile iletişime geçerek belirtmeniz gerekecektir. Eğer sitenizi kendiniz yapıyorsanız işiniz daha kolaydır.

Seo Uyumlu Adres Satırı Uzantısı

WordPress site kullanıyorsanız bu ayarı yapabilmeniz bir kaç adımda mümkündür.

Seo Uyumlu Adres Satırı Uzantısı

Seo Uyumlu Adres Satırı Uzantısı

Sol menü kısmındaki Ayarlar bölümünden Kalıcı Bağlantılar linkine tıklayarak açılan sayfada “yazı ismi” yazan yerin yanındaki radyo butonuna tıklayıp ardından Değişiklikleri kaydet diyerek işlemi başarıyla sağlamış olabilirsiniz.

WordPress ile nasıl ücretsiz ve kaliteli bir site yapabileceğinizi WordPress ile Mükemmel Site Yapma yazımızda videolu bir şekilde anlattık. İzleyip uygulayarak sizde kendi sitenizi hızlı bir şekilde hiç bir kod bilgisine ihtiyaç duymadan oluşturabilirsiniz.

Seo Uyumlu Adres Satırı Uzantısı

Site içi seo sitenizin daha fazla arama motoru trafiği çekebilmesi için en önemli çalışmalardan biridir. Sitenizin analizini iyi yapıp daha fazla trafik için anahtar kelimelerinizi kaliteli içerikler ile harmanlayıp daha kaliteli bir siteye sahip olmayı amaçlamalısınız.

Bu yazımızda anlattığımız konumuz ile site içi seo özelliklerinden birini daha yerine getirmiş oluyorsunuz. Diğer konular hakkında bilgi sahibi olabilmek için lütfen diğer yazılarımıza da göz atın.

Bir anahtar kelimede hızlı yükselebilmek için aşırı derecede seo yüklenmesi yaparsanız filtrelere girme ihtimaliniz artar. Seo çalışmalarını zamana yayıp sürekli güncellemelerde sonuca giderseniz daha kalıcı olabilirsiniz.

Site dışı seo çalışması ile çalışmalarınızı desteklemeniz gereklidir. Ayrıca sosyal medya çalışmaları da bu konuda size oldukça yardımcı olacaktır.

Site içi Seo ile ilgili daha fazla bilgi almak ve sitenizi hızlıca yükseltmek için Site İçi Seo Yazımızı inceleyin.