Seo Uyumlu Kodlama

Seo Uyumlu Kodlama

Site içi seo konularından biri olan seo uyumlu kodlama seo için en önemli olan konulardan biridir. Bunun nedeni ise site açılış hızından görsel düzenine kadar her şeyi etkilemesi… Bunu biraz daha detaylı inceleyelim

Sitenizi herhangi bir kodlama biçimi ile yapabilirsiniz.. Bu c# olsun php olsun veya diğer kodlama şekillerinden herhangi biri ile olması çok farketmiyor burada önemli olan site açılırken çok fazla sorgu döngüsüne girmesi ve sitemizin header bölümündeki slide kısmı… Eğer sorgu döngüsü çok fazla olursa sitemiz açılırken zaman kaybedecektir ve yavaş açılacaktır ve bu da seo için önemli bir kriterdir.

Genelde küçük ebatlı bir resim ve altında açıklayıcı bir yazı olması seo için mükemmel bir seçimdir. Ancak sitemizin içinde  daha fazla etkileşim olmasını istediğimiz için ve aynı zamanda görsel olarak daha estetik görüneceği için slide seçenekleri daha çok tercih edilmektedir.

Peki slide kullanacaksak bunu nasıl düzenlemeliyiz?

Seo Uyumlu Kodlama

Slide geçişlerimizde kullandığımız görseller sıkıştırılmış olmalı ve küçük boyutlu, siteyi kasmayacak şekilde olmalıdır.

Bunun için eğer jpeg ve png kullanıyorsanız size tiny png sitesini öneririm…  Kaliteli bir şekilde resimlerinizin boyutunu küçültüyor.

Bunların dışında HTML5 ve Css3 kodlamaları oldukça pratik olduğundan gayet başarılı sonuçlar vermektedir.

Ayrıca wordpress siteler seo dostu olarak kodlandıkları için google tarafından çok sevilmektedirler…

Eskiden siteler dikkat çekmek için çok fazla flash tasarımlı görseller kullanırlardı ancak zaman içinde bunların ne kadar yanlış bir seçim oldukları anlaşıldı…

Günümüzde ise sadelik ve minimalizm çok daha fazla kişi tarafından tercih edilmektedir. Sizde tasarımlarınızı sade ve anlaşılır  şekilde inşa etmelisiniz.

Aynı zamanda utf8 kodlama yaparak Türkçe karakter sorunlarının önüne de geçebilirsiniz…

Seo uyumlu kodlama için gayet açık bir anlatım ile neler yapmanız gerektiğini anlattık ancak seou uyumlu makalelerde kullanılan detayları da incelemenizde fayda var çünkü seo uyumlu makale yazarken içeriklerin içinde geçen kodlamalarda çok önemlidir.

Bunun için SEO UYUMLU MAKALE NASIL YAZILIR adlı yazımızı okuyabilirsiniz.