Seo Uyumlu Makale Nasıl Yazılır

Seo Uyumlu Makale Nasıl Yazılır

Kaliteli içeriklerin mutfağı olan makale yazımındayız… Seo’nun kalbi de diyebiliriz.

Site içi seo daki en can alıcı konudur,  sizi zirveye taşıyacak merdivenin ilk basamağıdır da diyebiliriz…

Sitelerimizin ziyaret sebebi bilgi verdiğimiz makalelerdir, Abartmıyorum çünkü eğer bilgiyi hızlı ve doğru şekilde ziyaretçilerinize ulaştırırsanızi ziyaretçilerinizi hem boşa zaman harcamaktan kurtarırsınız hemde marka olma sürecinde akılda kalan site imajı oluşturursunuz.. Buna kaliteli site de diyebiliriz.

Makale yazarken dikkat edilmesi gerekenleri madde madde yazalım

  1. Makale içi Kelime sayısı (Yazdığınız makalenin genişliği en az 300 kelime olmalıdır. Bunun nedeni daha detaylı bilgi içeren üstün körü yazılmamış yazıları teşvik etmektir.)
  2. Başlıkların kullanımı (H1 – H2 ve H3 Anahtar Kelime içeren başlıkların kullanılması önemlidir. Makale içinde bunların dağılımını iyi bir şekilde yapmanız gerekmektedir.)
  3. Bold ve italik yazılar (Anahtar kelimeleri makale içinde  bold ve italik yazmak gerekmektedir.)
  4. Site içi link verme (Yazdığımız makale içinde başka bir konu ile ilgili bilgi verip linkleme ile ziyaretçiyi yönlendirme)
  5. Meta etiketler (Anahtar kelimeyi belirtmek için meta etiketlerde kullanmak gereklidir.)
  6. Maddeler halinde belirtme (Makalenin içindeki önemli noktaları maddeler halinde belirtmek seo kriterlerinden biridir.)
  7. Anahtar kelime ile ilgili görsel kullanma (Makale ile ilgili resmin alt etiketinin ve başlığının anahtar kelime ile aynı olması gerekmektedir.)

Bu kriterler gözünüzü korkutmasın sakın… Zaman içinde alıştıkça bu kriterleri otomatik olarak yapmaya başlayacaksınız. Bu maddelere bağlı kaldığınız sürece site içi seo nun en önemli özelliklerinden birini yerine getirmiş oluyorsunuz.

Peki bu makaleleri yazarken kelimelere oranla başlık ve bold yazı içerikleri gibi detayları nasıl orantılayacağız?   Seo Uyumlu Makale Nasıl Yazılır Aşağıdaki maddelerde bunları belirttik…

Seo Uyumlu Makale Nasıl Yazılır

İçerikte ki Anahtar Kelime Oranı 2.5-3.0% Olmalıdır
Anahtar Kelime İçeriğin İlk 50-100 Kelimesi Arasında Bulunmalıdır.
İçeriğin Görsellerinden En Az 1’inin Alt Etiketi Anahtar Kelime Olmalıdır
İçerikte Anahtar Kelime ile Linklenen Bir Giriş birde Çıkış Linki Olmalıdır.
Anahtar Kelime İçeriğin Son 50-100 Kelimesi Arasında Bulunmalıdır.

Başlık Anahtar Kelimeyi İçermeli
Başlık Anahtar Kelime ile Başlamalı
Başlık En Az 3 Kelimeden Oluşmalı
Başlık En Fazla 66 Karakterden Oluşmalı

Her geçen gün google algoritmasında yenilikler yapılmaktadır. Bizde bunları pratik ve anlayabilerek hayata geçirecek şekilde sizlere anlatmaya çalışacağız.