Site Dışı Seo

Site Dışı Seo

Sitelerimizin aramalarda üst sıralara çıkmasının en büyük etkenlerinden biridir… Site içi seo yaptık ve artık site dışı seo için herşeye hazırız.. O zaman başlayalım!

Öncelikle anahtar kelimelerimizin kategorilerine göre yapacağımız çalışmalarımızın içeriğini hazırlamamız gerekiyor.

Örneğin: Mobilya satıyorsunuz ve sitenize mobilya alabilecek insanların girmesini istiyorsunuz. Bunun için yeni evlenecek çiftler biçilmiş kaftandır. Bu birinci kategorimiz.

Evini yenilemek isteyen insanlara ulaşmak ise ikinci kategorimiz olsun… Bu insanlara nasıl ulaşabiliriz diye bir düşünelim…

Öncelikle sitemizde bu insanların dikkatlerini çekecek yazılar yazarız… Sonra bu yazıları ilgili sosyal medya hesaplarında paylaşırız…

Ardından ilgili kategorideki forumlara girip yine bu konular ile ilgili yazılar yazıp kendi sitemizin bağlantısını veririz.

Kabaca anlattığım bu işlerin tamamına site dışı seo deriz…

Peki site dışı seo yu detaylı olarak nasıl yaparız?

Bunun için iyi bir plan hazırlamalıyız paylaşımlarımızı ve link döngülerini iyi ayarlamalıyız yoksa kaş yapayım derken göz çıkarabiliriz…

Bazı arkadaşlarımız şimdi soruyorlardır -Nasıl kaş yapayım derken göz çıkartabilirim ki diye…

Eğer dikkatli bir link alışverişi oluşturmazsanız anahtar kelimelerde google filtrelerine girebilirsiniz ve emek verip oluşturduğunuz siteniz çöpe gidebilir.

Bunun ile ilgili detaylı bilgi almak için Google Filtreleri hakkındaki yazımızı okuyabilirsiniz…

Başlıklarını kısaca yazalım…

Site Dışı Seo

Kaliteli içerik oluşturma

Backlink’in önemi

Detaylı Backlink Çalışması

Forum çalışmaları

Sosyal Medya Çalışması

Görsel İçerik Hazırlama

Reklam Verme

Link wheel Paravan Site Çalışmaları

Yukarıdaki başlıklar ile genel  çalışmalar hakkında fikrinizin olması amaçlanmıştır. Eğer bu konular hakkında detaylı bilgi almak isterseniz Konuların üstüne tıklayıp ilgili sayfaya gidebilirsiniz.

Belirtilen konular Site dışı seo nun omurgasını oluşturmaktadır.

Not: Seo çalışmaları genelde uzun soluklu çalışmalardır. Hiç bir site bir anahtar kelimede bir anda birinci sıraya çıkmaz.. Çıksada orada fazla kalamaz. Çünkü algoritmalar bütünü devrededir… Her manipülasyona hızlı bir şekilde karşılık vermek için tasarlanmışlardır.